Kronika wydarzeń szkolnych

Akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

9 listopada w Szkole Podstawowej w Korzeniowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Dla jej uczczenia uczniowie udekorowali klasy i korytarze biało-czerwonymi chorągiewkami, wykonali gazetki tematyczne oraz kotyliony w barwach narodowych i emblematy niepodległościowe, które przypięli do swoich odświętnych strojów. Akademię przygotowali uczniowie klasy IV: Oliwia Augustyn, Wiktoria Dobrzańska, Konrad Dziedzic, Aleksandra Gucwa, Piotr Maroń, Dawid Rej, Mikołaj Wójtowicz.

Na wstępie Dyrektor Szkoły, p. T. Jakubiak powitała społeczność szkolną i wprowadziła krótkim wystąpieniem w tematykę niepodległościową.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie wykonali montaż słowno–muzyczny przypominający historyczne walki Polaków o niepodległość i zachowanie polskości w narodzie.

Występy uświetniła uczennica klasy III Gimnazjum - Katarzyna Gawryś. Zaśpiewała pieśń patriotyczną z własnym akompaniamentem gitarowym. Uczniowie przygotowali występy pod kierunkiem wychowawczyni p. Zofii Tokarz oraz p. Magdaleny Urban. Dekoracje pomagały wykonać p. Anna Kołodziej i p. Maria Zych. Akompaniament muzyczny nadzorował Jakub Rusin, uczeń kl. III Gimnazjum.

Akademia odbyła się w miłej, odświętnej atmosferze. Dyrektor Szkoły podziękowała uczniom i nauczycielom za wzorowe przygotowanie uroczystości i zakończyła wspólne spotkanie życząc całej społeczności szkolnej radosnego, świątecznego weekendu.

Uroczyste ślubowanie uczniów klasy I

Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

27 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w szkole. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy niecierpliwie wyczekiwali ważnego wydarzenia.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani dyrektor szkoły powitała gorąco rodziców, krewnych, nauczycieli uczniów, a szczególnie serdecznie uczniów klasy pierwszej. Następnie Uczniowie klasy III powitali pierwszaków w gronie szkolnym. Życzyli im sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece w szkole i poza nią.

W odświętnych strojach, w granatowych biretach na głowach pierwszacy błysnęli talentem. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą szkolną: o naszej ojczyźnie, znajomości przepisów ruchu drogowego o przyjaźni i koleżeństwie w grupie rówieśniczej. Był to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole i zasłużyły na miano ucznia.

Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów naszej szkoły.

Na koniec uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy, upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz upominki od uczniów z klasy III i II a także od najmłodszych dzieciaków z oddziałów przedszkolnych. Rodzice sprawili swoim pociechom słodką niespodziankę wręczając im "rożki słodkiej obfitości".

Z pewnością ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Korzeniowie - 15 X 2018r.

„Nauczyciel prowadzi za rękę, otwiera umysł, kształtuje przyszłość, dotyka serca”

Tymi słowami p. Teresa Jakubiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korzeniowie powitała wszystkich przybyłych gości na uroczystość Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Ten wyjątkowy dla nauczycieli i pracowników oświaty dzień uświetnili swoją obecnością:

 • Wójt Gminy Żyraków – p. M. Rączka,
 • V-ce Przewodniczący Rady Gminy – p. Andrzej Wielgos,
 • Radny Rady Gminy – p. Andrzej Leja,
 • Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – p. Grażyna Kokoszka,
 • Dyrektor Zespołu Obsługi Finansowo-Administracyjnej Szkół – p. Leszek Połomski,
 • Dyrektorzy Szkół z terenu Gminy Żyraków wraz z zaproszonymi nauczycielami oraz nauczyciele emeryci,
 • Prezes Oddziału ZNP w Żyrakowie – p. Małgorzata Mendel,
 • Sołtys wsi Korzeniów – p. Agnieszka Leska,
 • Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzeniowie – p. Lucjan Lipa,
 • Przedstawicielki Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów” – p. Prezes Anna Jaszcz i p. Urszula Leja,
 • Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Korzeniowie – p. Jolanta Fluder i jej Zastępca p. Monika Dziedzic,
 • Nauczyciele i pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Korzeniowie.

Następnie p. Dyrektor złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej w formie jesiennego koncertu, w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów SP w Korzeniowie. Był taniec, wiersze i piosenki, którymi uczniowie wyrazili szacunek i podziękowanie dla tych, którzy „otwierają umysły i dotykają serc” uczniowskich, a koncert przygotowali z uczniami: p. M. Zych, p. A. Kołodziej, p. Z. Rej, p. L. Domagała, p. M. Kuczkowska–Durlak i p. M. Ruda.

Po części artystycznej, która wszystkim się podobała, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania, Dyrektor Szkoły podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi, rodzicom i paniom ze Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów”, którzy przygotowywali i pomagali w przygotowaniu tej uroczystości, po czym przystąpiono do części oficjalnej. Pan M. Rączka – Wójt Gminy Żyraków w swoim przemówieniu podziękował wszystkim nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, wyraził uznanie dla ich codziennej, odpowiedzialnej pracy i złożył życzenia z okazji Dnia edukacji Narodowej.

Wiele ciepłych słów i życzeń padło również z ust zaproszonych gości: p. A. Wielgosa – V-ce Przewodniczącego Rady Gminy, p. Prezesa Stowarzyszenia „Nasz Korzeniów” – p. A. Jaszcz oraz Sołtysa wsi Korzeniów – p. A. Leskiej.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie 3 nauczycieli z terenu Gminy Żyraków, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.

Po odebraniu ślubowania p. Wójt wręczył listy gratulacyjne 4 nauczycielom, którzy uzyskali stopień nauczyciela dyplomowanego.

Jak co roku za szczególne osiągnięcia w swojej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz za działalność dla rozwoju gminnej oświaty nagrodę z rąk Wójta Gminy Żyraków odebrało 30 nauczycieli, 3 Dyrektorów i 2 v-ce Dyrektorów, w tym 5 nauczycieli i Dyrektor naszej szkoły.

Pan Wójt podziękował wszystkim nagrodzonym za wyróżniającą pracę życząc dalszych sukcesów w pracy pedagogicznej. Uroczystość zakończyła się spotkaniem okolicznościowym.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Mecz V ligi Tenisa Stołowego

Uczniowski Klub Sportowy  przy Szkole Podstawowej w Korzeniowie serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków tenisa stołowego, na mecz o mistrzostwo V ligi pomiędzy UKS Kępa II Dębica - UKS SP Korzeniów. Mecz odbędzie się na sali sportowej w Korzeniowie w dniu 23.10.2018 r. (wtorek) o godz. 16 30. Zapraszamy!!!

Rozpoczęcie r. szk. 2018/2019

Życzenia Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej na nowy rok szkolny 2018/2019. #DobraSzkoła

Opublikowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Poniedziałek, 3 września 2018

Copyright © Szkoła Podstawowa w Korzeniowie 2024

Template by Joomla 2.5 Templates and Przeprowadzki Kraków.