Powiatowe Sztaf. Biegi Przełajowe - Dębica 05.06.2014 r.

Gminne podsumowanie osiągnięć sportowych uczniów - Nagoszyn 25.06.2014 r.

Kliknij, żeby powiększyć Kliknij, żeby powiększyć

Na sali sportowej w ZSP w Nagoszynie 25.06.2014 roku odbyło się gminne podsumowanie osiągnięć uczniów Gminy Żyraków. Uczniowie z ZSP w Korzeniowie Gąsiorek Anna, Grabiec Aleksandra, Łapa Agata, Lipa Anna, Szczęch Natalia, Gąsiorek Konrad, Łapa Dawid i Kobos Sylwester zostali nagrodzeni za osiągnięcia sportowe, które uzyskali w sezonie sportowym 2013/2014.

Turniej piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Żyraków- Straszęcin 21.06.2014 r.

Na obiektach sportowych w Straszęcinie w dniu 21.06.2014 roku odbył się Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Gminy Żyraków o Puchar Wójta. W kategorii szkół podstawowych w rozgrywkach udział wzięło osiem zespołów reprezentujących szkoły z Góry Motycznej, Straszęcina, Nagoszyna, Bobrowej, Korzeniowa, Woli Wielkiej, Mokrego i Zasowa. Po rozgrywkach grupowych, w meczu finałowym spotkały się drużyny ze Straszęcina i Mokrego, w którym zwyciężyli uczniowie z Mokrego 3:0. W rywalizacji o miejsce trzecie, reprezentacja szkoły w Nagoszynie pokonała Zasów 1:0. Kolejne miejsca zajęły drużyny ze szkół z Bobrowej, Korzeniowa, Góry Motycznej i Woli Wielkiej. W rywalizacji szkół gimnazjalnych udział wzięło 6 zespołów ze szkół z Bobrowej, Korzeniowa, Góry Motycznej, Zasowa, Straszęcina i Wiewiórki. Po rozgrywkach grupowych, w meczu finałowym, gimnazjum z Wiewiórki pokonało drużynę z Bobrowej 2:0, a w meczu o trzecie miejsce Korzeniów pokonał Straszęcin 2:0. Puchary i nagrody zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Turnieju wręczali Pan Marek Rączka Wójt Gminy Żyraków oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy Pan Wiesław Lada.

Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej - Pustynia 04.06.2014r.

W rywalizacji powiatowej udział wzięło 7 szkół z powiatu dębickiego. Chłopcy z PG w Korzeniowie Łapa Dawid, Gąsiorek Konrad, Cygan Michał, Jaszcz Bartłomiej, Lisowski Eryk, Hajdon Rafał, Gawryś Rafał, Kobos Sylwester, Kołodziej Mateusz, Hajdon Łukasz i Lipa Marcin dzielnie walcząc w turnieju uplasowali się na 4 miejscu w etapie powiatowym.

Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej - Pustynia 11.06.2014 r.