Osiągnięcia sportowe w r. szk. 2014/2015

Mistrzostwa Gminy Żyraków w tenisie stołowym - Korzeniów 15.03.2015 r.

W rozgrywkach Otwartych Mistrzostw Gminy Żyraków w Tenisie Stołowym w ramach Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego 4 zwycięstwa indywidualnie odnieśli tenisiści z Korzeniowa i 3 z Zasowa. W kategorii do 13 lat wśród chłopców pierwszy był Patryk Popiołek przed Norbertem Gąsiorkiem i Patrykiem Strączkiem (wszyscy Korzeniów). Wśród dziewcząt w tej kategorii wygrała Anna Lipa przed Agatą Łapą (obie Korzeniów) i Wiktorią Typer (Zasów). W kategorii 14-16 lat wygrała Alicja Przydzielska przed Izabelą Zygmunt (obie Zasów) i Natalią Szczęch (Korzeniów). Wśród chłopców pierwszy był Konrad Gąsiorek przed Damianem Łapą i Filipem Madejem (wszyscy Korzeniów). W kategorii 17-19 lat wygrała Weronika Łapa przed Weroniką Leską i Moniką Lipą (wszystkie Korzeniów). W kategorii powyżej 20 lat wśród kobiet pierwsza była Magdalena Kurek przed Natalią Przydzielską (obie Zasów). W kategorii mężczyzn wygrał Kamil Tarała (Zasów) przed grającym w barwach Korzeniowa jednym z organizatorów mistrzostw – Bernardem Stecem i i kolejnym reprezentantem Zasowa – Tomaszem Pietruchą. Mistrzostwa zakończył turniej deblowy jako tzw. Turniej pocieszenia. Wygrali go Dawid Łapa i Konrad Gąsiorek przed Kamilem Tarałą i Bernardem Stecem oraz Weroniką Łapą i Weroniką Leską. Jak zwykle doskonale zorganizowany turniej był zasługą Prezesów LUKS – u ZSP Zasów – p. Zdzisława Reja i UKS SP Korzeniów – p. Bernarda Steca oraz Urzędu Gminy w Żyrakowie, w imieniu którego Z-ca Wójta p. Grzegorz Reguła wręczał najlepszym zawodnikom puchary i dyplomy. Jest tylko jeden minus, że tak mało zawodników startuje w mistrzostwach z innych niż Korzeniów i Zasów miejscowości. Może za rok sytuacja się zmieni.

Mistrzostwa Polski Żaczek - Międzyzdroje 11-14.06.2015 r.

W Indywidualnych Mistrzostwach Polski Żaczek w tenisie stołowym wzięły udział Grabiec Aleksandra i Gąsiorek Anna uczennice SP i UKS w Korzeniowie. Turniej odbył się na hali sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach, przy ulicy Leśnej 17. Po eliminacjach wojewódzkich, gdzie dziewczęta uzyskały awans na Mistrzostwa zawodniczki podjęły walkę z czołówką zawodniczek z całej Polski. Grabiec Aleksandra zajęła 44 miejsce a Gąsiorek Anna uplasowała się na 51 miejscu w Polsce. Oprócz wzmagań sportowych dziewczęta miały okazję delektować się widokiem morza z pięknego Mola i piaszczystej plaży, odwiedziły Planetarium, Rezerwat pokazowy Żubrów, Promenadę Gwiazd i Muzeum Figur Woskowych.

Mistrzostwa Województwa Skrzatek - Jarosław 30.05.2015 r.

Bardzo dobrze spisała się najmłodsza reprezentantka UKS SP w Korzeniowie Kinga Strączek w rozgrywanych w Jarosławiu Mistrzostwach Podkarpacia Skrzatek w tenisie stołowym. W turnieju wzięły udział najlepsze 28 zawodniczki z sezonu sportowego 2014/2015. Kinga Strączek po dzielnych pojedynkach uplasowała się na 3 miejscu zdobywając brązowy medal. Dobry występ zanotowała również w grze podwójnej. Wraz z koleżanką Alicją Skórą z UKS Niedźwiady Dolnej zajęły 3 miejsce zdobywając brąz.W zawodach startowała również Grabiec Magdalena (UKS Sp Korzeniów) zajmując 10 miejsce oraz Gruszka Martyna (LUKS ZSP Zasów) miejsce 17. Warto nadmienić, iż Kinga bardzo dobrze spisywała się przez cały sezon. W 1 Grand Prix Podkarpacia Skrzatek w swojej dominującej dyscyplinie była 5, w 2 GPP zajęła wysoką 2 lokatę, w 3 GPP była również na podium zajmując 3 miejsce. Drużynowo wraz z koleżanką Gąsiorek Anną z UKS SP Korzeniów zdobyła 5 miejsce w Mistrzostwach Uczniowskich Klubów Sportowych o puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Kinga startowała również w starszych kategoriach wiekowych rywalizując ze starszymi od siebie zawodniczkami w kategorii Żaczek, gdzie plasowała się kolejno: 1 GPP Żaczek była 20, w 2 GPP Żaczek - 18. W ostatnim 3 GPP Żaczek była już 14. (kategoria Skrzatek - klasy 2 i młodsze, kategoria Żaczek kl. 4 i młodsze).

Wojewódzkie IMS, Gimnazjada Drużynowo w t. stołowym- Błażowa, N. Sarzyna 11-12. 05. 2015 r.

Drużyny SP i PG z Korzeniowa uczestniczyły w Wojewódzkich wzmaganiach w tenisie stołowym drużynowo. W dniu 11.05.2015 roku w Błażowej do rywalizacji przystąpiły drużyny SP dziewcząt i chłopców. Dziewczęta Lipa Anna i Łapa Agata zajęły 8 miejsce, natomiast chłopcy Popiołek Patryk i Strączek Patryk zajęli 9 lokatę. Dzień później w Nowej Sarzynie do zawodów przystąpili chłopcy z PG. Łapa Dawid i Gąsiorek Konrad walcząc z 12 zespołami w finale uplasowali się na 7 miejscu w zawodach.

Mistrzostwa Województwa Żaków - N. Sarzyna 09.05.2015 r.

Z dużym sukcesem z Mistrzostw Podkarpacia Żaczek w tenisie stołowym wróciła Gąsiorek Anna reprezentantka UKS SP w Korzeniowie. Turniej odbył się w hali sportowej MOSiR w Nowej Sarzynie 09.05.2015r. Prawo startu w mistrzostwach miały zawodniczki , które po 3 turniejach z cyklu Grand Prix Podkarpacia Żaków w sezonie sportowym 2014/2015 zajmowały miejsca od 1 do 32. Żacy walczyli o awans na Mistrzostwa Polski , a także o tytuł Mistrza Podkarpacia w w/w kategorii. Gąsiorek Anna zajmując 2 miejsce w turnieju eliminacyjnym - o awans - zakwalifikowała się na Mistrzostwa Polski do Międzyzdrojów, a w turnieju głównym rywalizując z rówieśniczkami z podkarpacia zajęła ostatecznie 5 lokatę. W zawodach startowali również pozostali reprezentanci UKS SP Korzeniów: Grabiec Aleksandra zajęła 8 miejsce, Łapa Agata 13, Strączek Patryk 8, Gąsiorek Norbert 9, Marszałek Patryk 17 i Lipa Dominik 23. Duży sukces zanotowały również zawodniczki UKS w grach podwójnych. Para Gąsiorek Anna i Grabiec Aleksandra zdobyły brązowy medal. Łapa Agata z koleżanką Skórą Alicją z UKS Niedźwiady Dolnej zajęły 13 miejsce. Chłopcy w parze: Gąsiorek Norbert i Strączek Patryk miejsce 5 i debel Marszałek Patryk i Lipa Dominik miejsce 13.