Osiągnięcia sportowe w r. szk. 2015/2016

Gminne podsumowanie osiągnięć uczniów za rok szkolny 2015/2016 - Bobrowa 22.06.2016 r.

W dniu 22.06.2016 roku w ZSP w Bobrowej odbyło się gminne podsumowanie osiągnięć uczniów w nauce, konkursach i sporcie. Z naszej szkoły wyróżnionych zostało 14 uczniow, którzy w sezonie sportowym 2015/2016 godnie reprezentowali ZSP i UKS w Korzeniowie. Wszyscy sportowcy otrzymali nagrody z rąk pana Wójta Marka Rączki. Nagrodzeni to: Strączek Kinga, Gąsiorek Anna, Grabiec Aleksandra, Łapa Agata, Gąsiorek Norbert, Strączek Patryk, Marszałek Patryk, Lipa Dominik, Grabiec Jakub, Lipa Anna, Szczęch Natalia, Popiołek Patryk, Gąsiorek Konrad i Łapa Dawid. Za wysokie osiągnięcia w nauce i konkursach nagrody Wójta otrzymały również Chmura Katarzyna, Gawryś Dominika, Kowalik Dagmara i Czerniak Zuzanna.

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 8x800 m PG i SP - Dębica 13.06.2016 r.

Na stadionie ZSZ nr 1 w Dębicy zostały rozegrane ostatnie zawody z cyklu IMS i Gimnazjada. W sztafetowych biegach przełajowych wystartowało po 8 szkół z każdej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze pobiegły dziewczęta z PG zajmując 1 miejsce zdobywając złote medale w zawodach. Chłopcy na tym samym dystansie uplasowali się na 4 pozycji. W rywalizacji sztafetowej wzięły również udział drużyny z SP, gdzie dziewczyny zajęły 5 lokatę, a chłopcy stanęli na trzecim stopniu podium zdobywając brązowe medale. Drużyna pobiegła w składzie: Jaszcz Magdalena, Chmura Karolina, Chmura Katarzyna, Szczęch Natalia, Gawryś Dominika, Gawryś Daria, Lipa Anna, Fluder Gabriela, Leska Katarzyna.

1 Memoriał Leszka Prokuskiego - Dębica 12.06.2016 r.

Na obiektach MOSiR w Dębicy uczczono pamięć wychowawcy i wybitnego trenera tenisa stołowego Leszka Prokuskiego. Wzmagania toczyły się w różnych kategoriach wiekowych: amator do 12 lat, 13 - 50 lat, 51 +, kategoria zawodowiec: 0 - 19 lat, 20 lat i wyżej. W turnieju wzięło łącznie 90 zawodników z naszego województwa. Klub z Korzeniowa reprezentowały: Strączek Kinga, Grabiec Aleksandra, Łapa Agata, Grabiec Magdalena, Mądziel Nikola. Chłopcy: Lipa Dominik i Strączek Patryk oraz trener Stec Bernard.

Mundialito 2016 - turniej piłki nożnej - Dębica 03.06.2016 r.

W turnieju piłki nożnej im. Jerzego Światka wzięło udział 20 zespołów z terenu podkarpacia i małopolski oraz jedna drużyna z Ukrainy. Chłopcy z Korzeniowa po wcześniejszym losowaniu trafili do gr. D i reprezentowali Chorwację. Po dobrym występie reprezentanci SP Korzeniów zajęli 8 miejsce w końcowej klasyfikacji. Zagrali w składzie: Jaszcz Wojciech, Gąsiorek Norbert, Lipa Dominik, Grabiec Jakub, Fluder Kacper, Marszałek Patryk, Chmura Jakub, Strączek Patryk, Buziak Jakub, Grzywacz Bartłomiej, Grabiec Aleksandra, Gąsiorek Anna, Mądziel Nikola i Łapa Agata.

Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Żaków i Skrzatów w t. stołowym - Jarosław 21.05.2016 r.

Srebrny medal w grze podwójnej wywalczyła reprezentantka UKS SP Korzeniów Grabiec Aleksandra w rozgrywanych w Jarosławiu IMP Żaków i Skrzatów w tenisie stołowym. Ola w parze ze swoją rówieśniczką z UKS TKKF MOSiR Dukla Krukar Mają w drodze do finału pokonały: Ciślińską Julię - Czubę Marlenę UKS FENIKS Krzeczowice 3:0, następnie Gołąb Martynę KU Politechnika Rzeszów - Wątor Oliwię GMKS Strzelec Frysztak 3:0, dopiero w finale uległy faworyzowanym obecnym najlepszym zawodniczkom w tej kategorii wiekowej w Polsce Wielgos Zuzannie (LKS Kąkolówka) i Brzyskiej Annie (PKS Kolping Jarosław). W rywalizacj deblowej startowało 13 najlepszych par z terenu podkarpacia. Rywalizacja toczyła się również o tytuł mistrzyni województwa podkarpackiego indywidualnie. Do turnieju indywidualnego przystąpiło 32 najelpsze zawodniczki wyłonione po 3 turniejach Grand Prix Podkarpacia, które odbywały się przez cały sezon 2015/16. Prawo startu w w/w mistrzostwach uzyskało 5 zawodniczek i 1 zawodnik UKS SP Korzeniów. Ola w grze pojedynczej dołożyła kolejny sukces awansując na Mistrzostwa Polski do Międzyzdrojów. W pierwszym pojedynku Ola odprawiła Brodę Amandę z KU Politechnika Rzeszów 3:0, następny mecz rozegrała ze swoją koleżanką klubową Strączek Kingą wygrywając również 3:0, w półfinale trafiła na swoją odwieczną rywalkę Wątor Oliwię GMKS Strzelec Frysztak, tym razem wygrywając 3:0 i awansując na Mistrzostwa Polski. W małym finale premiowanym awansem do strefy medalowej rozegrała mecz z Kramek Adrianną z GIM Tim Stalowa Wola niespodziewanie przegrywając 0:3. Ostatecznie w turnieju zajęła 5 miejsce. Dobry występ zanotowała również klubowa koleżanka Oli, Gąsiorek Anna, która w pierwszym meczu podjęła walkę z Stylą Sylwią (Trześń) wygrywając 3:0, w drugim meczu odprawiła swoją koleżankę Mądziel Nikolę 3:0, w kolejnym pojedynku wygrała z Kolano Wiktorią PUKS Arka Łętownia 3:2, następnie ograła dwójkę turniejową Strzałkę Annę z UKS Niedźwiada Dolna 3:0. W meczu o awans do Międzyzdrojów Ania przegrała z Kramek Adrianną 0:3. Pozostałe miejsca zajmowaly kolejno: Strączek Kinga 7 miejsce, Mądziel Nikola i Grabiec Magdalena przedział 17-24. Augustyn Oskar - 13. Dodatkowo w grach podwójnych Strączek Kinga - Gąsiorek Anna zajęły 8 miejsce, Mądziel Nikola - Grabiec Magdalena: przedział 9-16. W najmłodszej kategorii Skrzatów rywalizowali najmłodsi adepci tenisa z UKS SP Korzenìów Augustyn Oskar zajął 11 miejsce i Popiołek Szymon 17. W grze podwójnej chłopcy zajęli 8 lokatę.